2010 m. rugsėjo 15 d., trečiadienis

KALMARŲ SALOTOS

...Su krevetėmis.

Šį receptą radau savo "mergautinių" laikų užrašuose. Turiu tokią storą senovinę kontorinę knygą, prikimštą ir priklijuotą įvairiausių lapelių ir iškarpų iš bala žino kur bei prirašytą receptų. Kartais pavartau (su ironiška šypsena veide).
Šios salotos paprastos, bet daugybę kartų išbandytos. Kai norisi kalmarų, kurių beveik visada ne vien Klaipėdoje galima nusipirkti šaldytų.


Reikia:
3 nedidelių kalmarų;
100 g krevečių sūrime (arba šaldytų);
dviejų šviežių morkų;
gero puodelio virtų ryžių;
česnako skiltelės;
kmynų, druskos ir maltų pipirų;
majonezo.

Daugeliui atrodo, kad su kalmarais daug darbo. Atvirkščiai, jie paruošiami labai greit ir nesudėtingai. Svarbu nepervirti. Taigi, turim tris sparnuotus margus kalmarus:


Juos perpjauname išilgai (padarome išklotinę) ir nulupame margąją odą, kuri peiliu nusidiria visai lengvai. Išvalome viduj esančias įvairius nelygumus, vadinamus viduriais, išimam stuburinę dalį (tokį lyg plastikinį skaidrų strypelį) ir švariai nuplauname:


Kalmarus suleidžiame į jau verdantį, padruskintą vandenį ne ilgiau kaip dviems - trims minutėms.  Po to vandenį nupilame ir kalmarus perplauname šaltu vandeniu. Tokius galima ruošti kaip tik norisi - kepti tešloje, troškinti grietinėlėje ir t.t. Jie bus minkšti ir skanūs. Jei pavirsime ilgiau, turėsim beskonius, kietai guminius sportbačių puspadžius, kurių niekas nenorės :)
Supjaustom virtus kalmarus plonais žiedeliais (išvirę išklotinės susisuka):


Pridedam virtų ryžių, krevečių, tarkuotų morkų, kapoto česnako, nuplikytų kmynų ir pagal skonį padruskiname ir papipiriname. 


Patiekiame su majonezu... :)

4 komentarai: