2011 m. gruodžio 6 d., antradienis

OBUOLIŲ VYNIOTINIS IŠ FILO TEŠLOS

Arba obuolių štrudelis iš Filo. 


Kvėdarnoj šiuo metu prisnigę. Visur balta balta ir slidu. Užtat prie jūros jau trečia diena griaudint perkūnui ir žaibuojant, dangus barsto didžiulius sniego žirnius, vėjas tuoj pat juos nupučia, o lietus nutirpdo. O pas mane žydi kaktusai:


Įdomiai prasidėjo žiema. Girdėjau kalbant, kad nelabai ir sulauksim tos baltosios, tikrosios....


Džiugu, kad prekybos centruose jau galima nusipirkti plonytės Filo tešlos. Kad ir lenkiškos, bet visai neprastos. Prigriebiau dėžutę, iš kart pagalvojusi apie štrudelį. Ir nors obuolių vyniotinis iš šios tešlos nelabai primena tikrąjį štrudelį, mat gaunasi per trapus ir sudėtingas valgyti, vis vien skanus. Svarbiausia, nesunkiai pagaminamas, jei nepaisysime įgūdžių trūkumo "žaidžiant" su popieriaus plonumo tešla... 


Reikia (2 nedideliems vyniotiniams):
0,5 kg (12 lapų) šaldytos Filo tešlos;

įdarui:
0,5 kg rūgštesnių obuolių;
3 šaukštų citrinos sulčių;
150 g razinų;
šlakelio brendžio ar juodos arbatos;
2 šaukštų cukraus;
šaukštelio cinamono; 
sluoksniams pertepti:
200 g lydyto sviesto;
teptuko;
5 šaukštų maltų baltos duonos džiūvėsėlių;
ant viršaus:
lydyto sviesto aptepimui;
miltinio cukraus pabarstymui.

Tešlą ištraukite iš šaldiklio ir porą valandų palaikykite kambario temperatūroje arba parą laikykite šaldytuve.
Razinas užpilkite brendžiu arba juodąja arbata.
Nulupkite obuolius, išvalykite ir supjaustykite plonomis skiltelėmis. Apšlakstykite citrinos sultimis, kad nepatamsėtų, apibarstykite cukrumi ir cinamonu:


Ant darbastalio pasitieskite kepimo popieriaus (didesnį plotą nei tešlos lakštas). Atšilusią tešlą labai atsargiai išvyniokite. Viršutinį tešlos lapelį suimkite už kraštelių ir atsargiai perkelkite ant popieriaus. Likusius tešlos lapus būtinai kiekvienąkart uždenkite drėgna skepeta ar švariu rankšluosčiu, kad nedžiūtų, o sudžiūvę neplyštų. Pertepkite sviestu. Imkite kitą lapą, uždėkite ant pirmojo ir vėl pertepkite. Taip suklokite šešis lapus. Susluoksniuotą tešlą tolygiai apibarstykite maltais džiūvėsėliais (kad sugertų iš įdaro bėgantį skystį). Tuomet išdėliokite obuolius ir apibarstykite razinomis iš kraštų palikdami laisvos vietos (apie 2 cm):


Užverskite tešlos šonus ant įdaro, standžiai susukite ritinį ir su visu kepimo popieriumi perkelkite ant kepimo skardos siūle žemyn. Gausiai aptepkite lydytu sviestu.


Taip pat paruoškite ir antrąjį vyniotinį.
Sudėję į skardą abu, kepkite 200 laipsnių kaitros orkaitėje apie 45 minutes.
Ištraukę iš orkaitės, palaukite, kol jie atvės ir apibarstykite miltiniu cukrumi.Ir nors atpjauti, taip, kaip ir valgyti gan sudėtinga, šiltas su plakta grietinėle ar ledais - labai skanus...Šaltinis: "Obuolių pyragai", 2006 m.

11 komentarų:

 1. Atrodo tikrai gardžiai! Toks klausimėlis, o kokiame prekybos centre Tu radai filo tešlos? Ir jei nesunku, gal pasakytum pavadinimą? Ačiū :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. aha, man irgi toks pat klausimas kilo. kur pajūry, kokioj parduotuvėj?
  kažkada irgi gaminau štrudelį su filo tešla. tai kiekviena sluoksnį tepiau lydytu sviestu - ne tokie sausi sluoksniai gaunasi ir pjaustyti visai lengva :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skanumelis :) reiks irgi sita geri pasidaryti.Merginos,filo teslos dabar pagaliau jau visur yra,sita zinau 100%

  AtsakytiPanaikinti
 4. Panašų pyragą ir aš esu nusižiūrėjusi, noriu prieš Kalėdas su aguonomis išbandyti :) Taviškis labai viliojančiai atrodo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Inga, Filo tešlą pirkau Klaipėdos Akropolio Maximoj, yra prie šaldytų tešlos gaminių. Manau, kad turėtų būti visose didžiosiose maximose. Kažkur turėjau nuotrauką, einu pažiūrėsiu, jei atrasiu, įdėsiu...
  Egidija, mano vyniotinio sluoksniai taip pat buvo tepami sviestu, bet iškepęs buvo vis vien trapus :) Gal per mažai išsiskyrė sulčių iš obuolių, nežinau..
  Kristina, Rennie dėkui!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pačioj pabaigoj įkėliau vaizdą, kaip atrodo Filo tešla, kurios galima nusipirkti maxima parduotuvėse.. :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labai graži užsklandos nuotrauka, o taip pat ir pyragas gundančiai skaniai atrodo. Aš Filo tešlą pirkau Minsko Iki Vilniuje.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ačiū, Odeta, o aš anksčiau labai retkarčiais pirkdavau Prisma parduotuvėse, Kaune arba Vilniuj. Bet labai retkarčiais :)

  Dalia, smagu, kad užsuki!

  AtsakytiPanaikinti
 9. O kokia kaina šitos tešlos?

  Noriu ir aš štrudelio :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Apie 12 Lt. dėžutė, kurioj nebežinau, 12 ar 14 lapų tešlos..

  AtsakytiPanaikinti