2013 m. rugpjūčio 8 d., ketvirtadienis

KALMARŲ SALOTOS SU POMIDORAISVakar parsivežiau krepšį puikių naminių pomidorų. Žemaitiškų :) Nuo pačių brangiausių žmonių, iš mieliausio širdžiai kampelio - Žemaitijos. Svečiavausi pas savo krikšto tėvus. Mano krikšto tėvas, mūsų kraštuose kūminu vadinamas, pomidorų augintojas su solidžiu patyrimu. Tuo užsiima jau daugiau kaip trisdešimt metų ir žino visas plonybes, kaip užauginti gerą šių daržovių derlių. Tikriausiai, naktį iš miegų prikeltas papasakotų visas subtilybes nuo pat sėklytės panardinimo į žemę iki pat pomidorų nokinimo. Kad tik galėčiau perteikti kūmino užaugintų pomidorų kvapą!
Papasakojo ir tai, kad šiuo metu, kai pats pomidorų sirpimas, kas rytą valgo sumuštinius su duona, pomidorais ir lašiša. Su puodeliu kavos, žinoma. 
Mano atmintyje tik patys šviesiausi ir gražiausi prisiminimai nuo pat vaikystės, kai pagalvoju apie šiuos mylimus žmones. Linkiu jiems labai daug sveikatos, stiprybės, geros nuotaikos ir dar daug metų, kurie padovanotų gausų kvapnių, saldžių ir sultingų pomidorų derlių....
Pomidorų sezonui siūlau gardžias salotas. Su kalmarais ir krevetėmis, labai tinkančias tokiems karštiems vakarams, kaip šiuo metu. Tik joms prireiks mažų, vyšninių pomidorėlių. Didžiuosius, tuos iš krepšio pasigardžiuodama suvalgysiu vienus...

Reikia:
350 g šviežių išvalytų kalmarų
300 g virtų krevečių
250 g vyšninių pomidorų
4 konservuotų ančiuvių filė
2 česnako skiltelių
2 valg. š. žaliųjų citrinų sulčių
4 – 5 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
saujos mažų juodųjų alyvuogių
saujos šviežių petražolių lapų

maltų juodųjų pipirų pagal skonį

Kalmarus sudėkite į pasūdytą verdantį vandenį ir virkite ne ilgiau kaip tris minutes. Išėmę atvėsinkite ir supjaustykite plonais žiedais.
Paruoškite marinatą. Ančiuvių filė gabalėlius sutrinkite šakute iki tyrės, įdėkite išspausto česnako, supilkite žaliųjų citrinų sultis, aliejų ir viską gerai išmaišykite.
Į dubenį sudėkite kalmarus, krevetes ir viską užpilkite paruoštu marinatu. Švelniai išmaišykite ir palikite pasimarinuoti 15 min.
Į indą, kuriame tieksite salotas, sudėkite puselėmis supjaustytus pomidorus. Ant viršaus išdėliokite kalmarų žiedelius, krevetes ir alyvuoges (marinatą pasilikite). Viršų pabarstykite kapotomis petražolėmis, maltais juodaisiais pipirais ir apšlakstykite likusiu marinatu. Skanaus!Receptą ruošiau tinklaraštininkų žurnalui "Debesys", 2013 m. vasaros numeriui.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą