2014 m. gegužės 27 d., antradienis

VARŠKĖS KEKSIUKAI SU RABARBARAIS


Šiuos keksiukus galite kepti su kremine varške, kaip daug kas daro, tačiau aš labai mėgstu tradicinę lietuvišką varškę, tad dažniausiai naudoju ją. Truputėlį užsisvajojau, nes miltų pribėriau per daug, tai keksiukus iškepiau truputėlį kietesnius, nei turėjo būti. Tačiau, jei jūs maišydami tešlą nesvajosite arba ne, geriau svajokite, tik beriamus miltus tiksliai pasverkite ir naudokite, kiek nurodyta (deja, aš to daryti nemėgstu, dažnai tešlos kietumą reguliuoju "iš akies", kuri kartais nebūna tiksli) ir iškepsite minkštus ir gardžius varškės keksiukus su rabarbarų rūgštele, kurią aš labai mėgstu. O jei dar ant keksiuko uždrėbsite maskarponės, sumaišytos su troškintais rabarbarais, puota garantuota!

Reikia (14 keksiukų):
apie 150 g nuluptų rabarbarų
1 vanilių ankšties
150 g minkšto sviesto
135 g  cukraus (aš pastaruoju metu visur naudoju rudąjį)
2 kiaušinių
150 g kreminio sūrio arba varškės
95 ml pasukų
225 g miltų
1 arb. š. kepimo miltelių

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros.
Rabarbarus supjaustykite mažais gabalėliais.
Vanilių ankštį perpjaukite išilgai ir išgremžkite minkštimą (pačią ankštį įsmeikite į sandarų stiklainį su cukrumi ir palikite, po kurio laiko turėsite kvapnaus cukraus!)
Sviestą išsukite su cukrumi iki purumo. Sudėkite vanilių ankšties minkštimą, po vieną sumuškite kiaušinius.
Įmaišykite varškę, supilkite pasukas.
Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir pamažu, švelniai įmaišykite į tešlą. Suberkite rabarbarus ir dar kartą išmaišykite. Kepimo formą išklokite popierinėmis formelėmis ir sukrėskite tešlą (2/3 formelės tūrio). Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 25 minutes, kol vos paruduos ir dailiai pakils.

Maskarponės kremui keletą rabarbarų kotų patroškinkite su cukrumi, kol sutirštės ir atvėsinę, pagal skonį įmaišykite į maskarponės sūrį.


Skanaus!

Pagal Ninas kleiner food blog

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą