... ir gyvenimo išdaigos :)
Tas dalykas, jog žmogus planuoja, o dievulis šypsosi, kreivom žvelgdamas iš už kampo, yra tikra tiesa. Skubėjau, norėjau, suplanavau, susitariau, pažadėjau. Pradėjau abejoti ir nebežinoti. Ir štai, ką turiu šiandien - rankas, užimtas ramentais, pakeltą koją ir gražius du mėnesius skaitymui, apmąstymams ir ramiam pavasario laukimui...
Nesiskundžiu, neprašau užuojautos, gal tik šiek tiek teisinuosi, nes į taip mylimus 'vėjo gūsius' užsuksiu kiek rečiau. Bet tikrai užsuksiu! Tik šiek tiek atgausiu jėgas po operacijos ir tikrai ilgai negulėsiu :) Esu nerimstančios sielos vandenis, todėl jau rezgu planus, kaip čia susigalvoti patogesnį gyvenimą artimiausius keletą mėnesių...
O kol kas džiaugiuosi ramybe ir tai, kad mane supa puikūs mylimi žmonės. Daug skaitau, vėl planuoju ir svajoju, tik viskas vyksta labai lėtai, pailsint ir gerai apgalvojant...
Dvigubi saldukai - burnoje tirpstantys sausainėliai, kuriuos kepiau nelabai malonia tapusia Valentino dieną. Bet sausainiai nekalti, tuo labiau, kad jie tikrai labai gardūs :)
"Marmeladas sujungia du nedidelius plaktų baltymų morengus su sausainiais. 'Non plus ultra' - daugelis kepėjų taip lotyniškai vadina šiuos saldukus. Vardo ištakos telieka istorijai, bet aišku viena, kad trapaus, nesaldaus sausainio draugystė su morengu pasiteisino" - taip šiuos gardėsius apibūdina Daiva Trečiokaitė puikioje savo knygoje "Kvepiantys" ("Alma littera", Vilnius, 2012 m.)
Trapiuose sausainukuose nėra cukraus, todėl nesistebėkite. Užtat saldumo netrūksta morengo kepurėlei. Saldžiarūgščiai raudonųjų serbentų drebučiai, sujungiantys poromis šiuos skanėstus padaro nepakartojamais...
Reikia:
tešlai:
150 g sviesto
2 kiaušinių trynių
150 g miltų
žiupsnelio druskos
morengams:
2 kiaušinių baltymų
170 g cukraus pudros (naudojau 150 g)
sutepti:
pora valgomųjų šaukštų aviečių ar abrikosų marmelado (naudojau raudonųjų serbentų drebučius)
Minkštą sviestą išsukite su tryniais, po truputį suberkite sijotus miltus ir druską. Suminkykite vienalytę tešlą. Įvynioję į maistinę plėvelę dvi valandas laikykite šaltai.
Iš tešlos iškočiokite maždaug 3 mm storio lakštą ir išspauskite nedidelius sausainėlius. Juos sudėkite kepimo popieriumi išklotoje skardoje.
Išplakite baltymus, vis po truputį berkite cukraus ir plakite, kol susidarys standi masė. Ją dalimis sukrėskite į konditerinį maišelį su apskritu ar žvaigždutės formos antgaliu ir ant sausainėlių išspauskite kepurėles.
Maždaug valandą kepkite orkaitėje, įkaitintoje iki 120 laipsnių kaitros.
Atvėsusius kepinėlius po du suklijuokite užtepdami marmelado...
2013 m. vasario 21 d., ketvirtadienis
2013 m. vasario 12 d., antradienis
BELGIŠKI VAFLIAI
Jau еsu minėjusi, kad man daug labiau patinka kepti blynus vaflinėje nei stoviniuojant prie keptuvės. Ne tik dėl to, kad vafliniai blynai gardžiau atrodo ir yra kepami be riebalų, bet ir dėl įvairaus skonio, juk juos galima kepti pagal nuotaiką - mielinius, minkštus, trapius, plonesnius, su varške, pikantiškus ir t.t. O kol vaflinė leidžia kvepiantį garą, mėgstu dirbti kitus darbus, skaityti ar tiesiog vėpsoti pro langą.
Pastaruoju metu džiaugiuosi ne taip seniai įsigyta vaflių giliais langeliais keptuve ir Užgavėnėms turiu progą išbandyti vis kitokio skonio gardėsius. Gerai, kad yra kam valgyti, o blynų mėgėjams - rojus :)
Kad iškepti skanius belgiškus vaflius, reiktų atkreipti dėmesį į tam tikras smulkmenas. Pvz., norint iškepti traškesnius vaflius, vietoj pieno į tešlą rekomenduojama pilti drungno vandens.
Kepant iš tešlos su pienu, vafliai iškepa ne tik minkštesni, "blyniškesni", bet ir tamsesni. Pastebėjau, kad tešlai naudojant tikrą kaimišką pieną, rezultatas nepalyginamai geresnis.
Dar svarbu, kad visi tešlai naudojami produktai būtų vienodos temperatūros, o tešlą tikrai reikia mažiausiai valandą brinkinti.
Storiesiems vafliams tešla turėtų būti užmaišoma pakankamai tiršta, bet lengvai krentanti nuo šaukšto.
Žinoma, vaflių kokybė priklauso ir nuo turimos keptuvės ypatumų ar nuo mūsų įgūdžių ja naudotis...
Šiuos vaflius kepiau tešlai vietoj pieno naudodama gazuotą mineralinį vandenį. Tokį dažnai pilu kepdama lietinius. Vafliai gavosi trapesni iš išorės, daugiau primenantys pyragaičius nei blynus. Labai skanūs prie puodelio arbatos su aviečių uogiene...
250 g miltų
3 kiaušinių
100 ml gazuoto mineralinio vandens (naudojau "Vytautą")
100 g sviesto
100 g cukraus
2 šaukštelių cukraus su vanile
2 šaukštelių kepimo miltelių
100 g cukraus
2 šaukštelių cukraus su vanile
2 šaukštelių kepimo miltelių
Miltus dubenyje sumaišykite su kepimo milteliais, vaniliniu cukrumi ir cukrumi.
Sviestą ištirpinkite ir šiek tiek pravėsusį supilkite į miltų mišinį. Įpilkite mineralinio vandens ir gerai išmaišykite.
Kiaušinius suplakite šakute iki putų ir supilkite į tešlą. Vėl gerai išmaišykite.Tešlos tirštumą reguliuokite mineraliniu vandeniu, tešla turėtų gautis tiršta, bet lengvai kristi nuo šaukšto.
Užmaišytą tešlą palikite brinkti mažiausiai valandai kambario temperatūroje.
Įkaitinkite vaflinę ir iš paruoštos tešlos kepkite vaflius. Patiekite dar šiltus.
Kaip visuomet, jei norite, kad kepiniai išliktų trapesniu viršumi, nedėkite jų vienas ant kito. Sudėti bokšteliais, vafliai vėsdami suminkštėja.
Linksmų ir sočių Užgavėnių!
Užmaišytą tešlą palikite brinkti mažiausiai valandai kambario temperatūroje.
Įkaitinkite vaflinę ir iš paruoštos tešlos kepkite vaflius. Patiekite dar šiltus.
Kaip visuomet, jei norite, kad kepiniai išliktų trapesniu viršumi, nedėkite jų vienas ant kito. Sudėti bokšteliais, vafliai vėsdami suminkštėja.
Linksmų ir sočių Užgavėnių!
2013 m. vasario 11 d., pirmadienis
PLIKYTI ŽIEDAI SU VARŠKĖS - GRIETINĖLĖS ĮDARU
Blynai lieka blynais, aš Riebiajam antradieniui siūlau puikių plikytų žiedų su dar nuostabesniu varškės - grietinėlės kremu.
Plikytą tešlą tikrai nėra taip sunku pagaminti, kaip atrodo. Ir neužtrunka. Užtat nuo stalo dingsta taip pat greit. Šiems neliko abejingas mūsų senelis Antanas. Nejučiom burnoje tirpstantys žiedai vienas po kito nukeliavo senelio pilvan. Ne visiškai visi, bet... Jei jau greit tirpsta, tai norisi vis dar ir dar... :)
Reikia:
tešlai:
125 ml vandens
50 g sviesto
65 g miltų
2 kambario temperatūros kiaušinių
žiupsnelio druskos
įdarui:
150 g varškės
150 ml riebios grietinėlės
1 - 2 šaukštų cukraus (pagal skonį)
šaukštelio cukraus su vanile
Orkaitę įkaitinkite iki 200 laipsnių kaitros ir pasiruoškite konditerinį maišą, jei tokį turite. Kepimo skardą išklokite sviestiniu popieriumi.
Tešlai nedideliam puode užkaiskite vandenį su sviestu. Pakaitinkite iki užvirimo. Pradėjus kunkuliuoti, puodą nukelkite nuo viryklės, greit suberkite miltus ir išmaišykite mediniu šaukštu iki vienalytės, nuo puodo sienelių atšokančios masės. Palikite atvėsti.
Šiek tiek pravėsus, po vieną įmuškite kiaušinius, po kiekvieno labai gerai išmaišydami. Bus paprasčiau, jei tai darysite elektriniu plakikliu. Tešla turi gautis vientisa, be gumuliukų. Kuo kruopščiau išmaišysite, tuo gražiau iškils kepami pyragaičiai.
Tešlą sukrėskite į konditerinį maišą su platesniu, žvaigždutės formos antgaliu ir išspauskite nedidelius žiedelius (aš dariau apie 7 cm skersmens), išlaikydami atstumą, nes kepdami žiedai pūsis. Jei neturite konditerinio maišelio, tešlą išdėliokite šaukšteliu.
Kepkite iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių, po to kaitrą sumažinkite iki 150 laipsnių ir kepkite dar 10 - 15 minučių.
Iškepusius palikite, kad atvėstų.
Kremui grietinėlę išplakite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Įmaišykite į varškę.
Atvėsusius žiedelius aštriu peiliu perpjaukite išilgai per pus ir pertepę kremu, suvožkite. Apibarstykite miltiniu cukrumi ir bėkite kaisti arbatos :)
Iš šio kiekio man gavosi 8 nedideli pyragaičiai.
Šaltinis Food and Life in Photos
2013 m. vasario 8 d., penktadienis
ŽURNALAS "DEBESYS". UŽGAVĖNIŲ NUMERIS
Jei kartais pritrūktų idėjų artėjančiam Blynų antradieniui, labai kviečiu pavartyti šviežutėlį, puikų elektroninį maisto tinklaraštininkų žurnalo "Debesys" specialųjį, Užgavėnėms skirtą numerį.
Blynai rožiniai, blynai kvietiniai, su baravykais, bulviniai mieliniai....
Išsirinkite kažką kitokio ir įdomaus!
Skanaus vartymo!
Blynai rožiniai, blynai kvietiniai, su baravykais, bulviniai mieliniai....
Išsirinkite kažką kitokio ir įdomaus!
Skanaus vartymo!
2013 m. vasario 7 d., ketvirtadienis
BRIUSELIO VAFLIAI SU ALUMI
Knygelėje ("Blynai ir vafliai", 2008 m.), kurioje radau šį receptą, rašoma, kad būtent tokie vafliai buvo viešai pirmąkart pristatyti 1962 m. Niujorke vykusioje parodoje, Belgijos paviljone. Sakoma, kad iki šiol tebėra populiarūs.
Žinoma, aš nežinau, ar tai tiesa, tegul tai pasako gyvenantys Belgijoje, tačiau vafliai su alumi skanūs. Kepiau juos elektriniame belgiškų vaflių keptuve giliais langeliais, tik nedariau didelių, kaip įprasta. Kepiau mažesnius, į įkaitusį keptuvą įpildama tik po kupiną šaukštą tešlos.
Vafliai traškūs savo išore ir gardūs. Mes pradėjom blynų ir vaflių sezoną, juk artėjantį antradienį Užgavėnės...
Šių vaflių tešlai galioja viena svarbi taisyklė - ji turi būti brinkinama. Mažiausiai dvi valandas kambario temperatūroje, o dar geriau - per naktį, uždengtame inde šaldytuve.
Reikia:
500 g miltų
žiupsnelio druskos
0,5 l šviesaus alaus
50 ml aliejaus
2 kiaušinių
1 šaukšto nutarkuotos citrinos žievelės
0,5 šaukštelio citrinų sulčių
1 šaukšto cukraus
1 šaukštelio cukraus miltelių su vanile
Miltus sumaišykite su druska, citrinų žievelėmis, cukrumi ir vaniliniu cukrumi.
Kiaušinius išplakite iki lengvų putų, supilkite aliejų, citrinų sultis ir alų. Plakdami ar maišydami šaukštu palaipsniui suberkite miltų mišinį. Gerai išmaišykite ir pridengę palikite brinkti.
Kepkite gerai įkaitusioje vaflinėje (vadovaudamiesi turimos keptuvės instrukcijomis).
Iškepusius pabarstykite miltiniu cukrumi ir patiekite. Labai gardūs su kondensuotu pienu :)
Vafliukai ilgiau pabuvę sudėti bokšteliais, po kurio laiko suminkštėja savo išore, tad jei norite traškių, neklokite vienas ant kito...
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)